Szybka integracja z sieciami społecznościowymi

Sieci społecznościowe takie jak Facebook, Google Plus czy Twitter nabrały ogromnej popularności w stosunkowo krótkim czasie. Portale te pozwalają nie tylko zawiązywać nowe znajomości i utrzymywać te istniejące, ale są przede wszystkim platformami wymiany informacji i myśli, niejednokrotnie działającymi znacznie szybciej niż tradycyjne media. Ukuło się nawet powiedzenie, że jeżeli ktoś nie ma konta na Facebook’u to nie istnieje.  Poszczególne serwisy oferują możliwość integracji stron internetowych poprzez specjalne API, dzięki czemu ich użytkownicy mogą sprawnie dzielić się treściami, które znajdą na naszych witrynach. Jednak czy istnieje jakiś prosty sposób, aby zintegrować możliwie dużo sieci społecznościowych z naszą stroną?

Taką możliwość stwarza nam AddThis. Ten Javascrip’owy plugin pozwala nam zintegrować nasz serwis z praktycznie wszystkimi sieciami społecznościowymi umieszczając jedynie, jeden krótki fragment kodu. Możemy w ten sposób dodać najróżniejsze przyciski charakterystyczne dla poszczególnych sieci jak Facebook’owy Like Button, przycisk Google Plus czy link do podzielenia się artykułem na Twitterze. Ponadto dostępne są przyciski drukowania czy wysłania informacji za pomocą maila. Plugin możemy skonfigurować w szerokim zakresie za pomocą kreatora wybierając zarówno wielkość, liczbę jak i ułożenie poszczególnych ikonek. Kolejnym atutem są statystyki wykorzystania plugin, które są dostępne po zalogowaniu do serwisu AddThis.

Podsumowując AddThis jest bardzo prosty w użyciu (tak, że nawet ktoś nie orientujący się w zagadnieniach programistycznych powinien poradzić sobie z wklejeniem fragmentu kodu wygenerowanego prze kreator), darmowy (wymagana jest jedynie rejestracja na stronie AddThis), a przy tym posiadający ogromne możliwości. To wszystko decyduje o jego popularności wśród twórców stron internetowych i ich użytkowników.

Jeżeli jeszcze nie miałeś/aś okazji przekonać się jak działa to zapraszam do skorzystania z niego na mojej stronie i podzielenia się tym artykułem ze znajomymi  😉

Przejdź do AddThis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *